Se det fulde Tv-program: På tur til flodkrydstogt på Dourofloden i Portugal
I dette afsnit af På Tur Til, er vi taget med Riis Rejser til Portugal, hvor vi skal på flodkrydstogt på den smukke Douroflod. Undervejs besøger vi historiske byer som Castelo Rodrigo og spanske Salamanca, og ikke mindst Portugals næststørste by Porto.
Tv-teaser: På tur til - flodkrydstogt på Dourofloden i Portugal
Langs Douroflodens bredder ligger også et utal af vinmarker, hvis druer bliver lavet om til den berømte portvin, og på turen bliver der også plads til et stop hos en af de mange portvinsgårde, samt vi kigger lidt nærmere på livet ombord på skibet Henrique d'Infante.
Programmet sendes første gang d. 17.10. kl. 20.00 på dk4
Se det fulde Tv-program: På tur til flodkrydstogt på Dourofloden i Portugal

Nyhed: Velkommen til KLUB Anne-Vibeke Rejser
Få masser af tips og rejseinspiration til din næste ferie. Se tv-programmer, foredrag fra hele verden med Anne-Vibeke Rejser.
Vi kan hjælpe dig med stort set alle former for rejser hele året rundt. Lige fra weekendophold i Danmark til drømmerejser ud i den store verden.
Læs mere om KLUB Anne-Vibeke Rejser